Nopietnas atmiņas problēmas, kuras neskaitās plānprātība, un var tikt novērstas

Saskaņā ar nesen veiktu aptauju, kuru veica profilaktisko slimību kontroles centrs, viens no desmit pieaugušajiem vecumā pēc 45 gadiem izjūt problēmas ar atmiņu, kuras var norādīt uz pirmajiem agrīnajiem Alcheimera vai citiem demences formu priekšvēstnešiem.

Noskaidrots,ka vairāk kā puse pieaugušo ar atmiņas problēmām pēdējo 12 mēnešu laikā, nebija apmeklējuši ārstu, lai risinātu šo problēmu. Vairākums no viņiem domāja, ka atmiņas pasliktināšanās ir normāla parādība viņu vecuma grupai.

Atmiņas pavājināšanās nav normāla novecošanas pazīme.

Ja esat pamanījis, ka jūsu atmiņa nav tik asa kā iepriekš, vai arī jūs zinat kādu, kurš uz doto brīdi saskarās ar atmiņas problēmām, atcerieties, ka šī ir problēma, kuru nereti var diezgan viegli novērst.

 

BIEŽAKIE IEMESLI ATMIŅAS PROBLĒMĀM, KURAS NESKAITĀS PLĀNPRĀTĪBA

Apskatīsim biežākos novēršamos atmiņas pasliktināšanās iemeslsus. 

Ja pamanījāt, tad zemāk ir rakstīts, ka iemesli atmiņas problēmām sākas zarnu traktā.

Disbalanss gremošanas sistēmā, ķīmisko preparātu un medikamentu lietošana, stress(tas rada problēmas zarnās) – tas viss sākas zarnu traktā.

 

 

Uzturs –  disbalanss un nepietiekamība.

 

Jūsu ikdienas uzturs ļoti iespaido jūsu atmiņu, uzmanību un koncentrēšanās spēju kā arī citas smadzeņu funkcijas.

Lietojot uzturā lielu daudzumu cukura un tauku, var pasliktināties atmiņa. 

84,2% gadījumos atmiņas zudums novērojams, ja ir vitamīna B12 deficīts.

D vitamīna trūkums ietekmē vizuālo atmiņu.

Pie Omega-3 deficīta pasliktinās kognitīvā atmiņa.

Lai saglabātu labu atmiņu ilgstoši svarīgs ir pilnvertīgs, bagātināts ar vitamīniem un mikro-makroelementiem, uzturs.

 

 

Mākslīgo pārtikas piedevu lietošana

 

Eksistē daudz dažādu mākslīgo partikas piedevu – konservanti, pārtikas krāsvielas, garšas pastiprinātāji, saldinātāji un citi. Kaut gan tiek uzskatīts, ka šīs piedevas ir salīdzinoši nekaitīgas cilveka veselībai, pētījumi parāda, ka ne viss ir tik vienkārši.

Petījumi uz dzīvniekiem parāda, ka pārtikas krāsvielu ietekme uz žurku mātītēm, izraisa atmiņas problēmas to pēctečiem.

Analoģisks efekts, lai gan vieglākā formā, tika novērots, kad pieaugušas žurkas un peles saņēma dzelteno pārtikas krāsvielu.

Mēs nevaram būt par 100% pārliecināti, ka makslīgās pārtikas piedevas ir pilnīgi nekaitīgas mūsu atmiņai un arī labumu tās nekādu nedod.

Tāpēc labāk no tām ir izvairīties, lietojot dabīgus produktus.

 

Medikamentu blakusefekti

 

Daudzi tradicionālie medikamenti var izraisīt gan īslaicīgas, gan ilglaicīgas atmiņas problēmas. Daudzas no šīm atmiņas izmaiņām ir novēršamas dažu mēnešu laikā pēc medikamentu lietošanas pārtraukšanas.

Pēc Amerikāņu pensionāru asociācijas datiem atmiņas problēmas izraisa:

  • Benzodiazepīni(miega zāles un sedatīvi)
  • Preparāti holesterīna līmeņa pazemināšanai
  • Antiseptiksie preparāti
  • Opioīdie atsāpinātāji
  • Medikamenti Pārkinsona slimībai
  • Beta blokatori (antihipertensīvi līdzekļi)
  • Preparāti, kuri tiek lietoti urīna nesaturēšanas gadījumos
  • Pretalerģiskie preparāti

Protams, medikamentus nav ieteicams pārtraukt lietot pirms tam nekonsultējoties ar jūsu ārstu.

Lai risinātu problēmu:

Informējiet ārstu, ka ir radušies atmiņas traucējumi un vēlaties noskaidrot vai tas nav saistīts ar medikamentiem,kurus lietojat.
Apspriediet alternatīvas – medikamentu maiņa vai samazinātas devas.
Saskaņojiet ar ārstu pēc cik ilga laika varētu būt uzlabojumi.
Vienlaikus pārskatiet savu ēdienkarti. Daži medikamenti var ietekmet gremošanas procesus, līdz ar ko pārtika sliktāk uzsūksies organismā.

Stress un maz fizisko aktivātšu

Stress, īpaši hronisks,  ir zināms riska faktors, lai attīstītos alcheimera slimība, ka arī citas atmiņas problēmas. Mazkustīgs dzīvesveids ietekmē kognitīvās funkcijas.

Pētījumos ir pierādīts, ka stress samazina vēlmi pēc fiziskajām aktivitātem, lai gan tieši fiziskās aktivitātes palīz atbrīvoties no stresa un tā rodas apburtais loks. Stress mazina vēlmi pēc tā, kas palīzētu visefektīvāk cīnīties ar stresu.

Sportojot un kustoties jūs nošaujat divus zaķus ar vienu šāvienu un atbrīvoties no diviem iespējamiem atmiņas traucējumu iemesliem.

Treniņš uzlabos asinsriti visā ķermenī, smadzenes saņems vairāk skābekļa un uzturvielu, līdz ar ko jūsu atmiņa uzlabosies.

 

Saindēšanās ar dzīvsudrabu un citiem smagajiem metāliem

Saindēšanās ar smagajiem metāliem ir viens no izplatītākajiem iemesliem problēmām ar atmiņu jebkurā vecuma grupā. Dzīvsudrabs, kā zināms, uzreiz uzsūcas smadzenēs un, ja tas tiek norīts, rodas daudz problēmu smadzenēs.

Ūdens, gaisa piesārņojums – tas viss var būt veids kā saindēties ar smagajiem metāliem, jo tie nosēžas ķermeņa audos un pazemina organisma funkcijas. Smadzeņu funkcijas nav izņēmums:

Pie saindēšanās ar dzīvsudrabu bieži tiek novērotas atmiņas problēmas, depresija un hronisks nogurums.
Gadījumos,kad notikusi saindēšanās ar kadmiju, rodas ožas atmiņas problēmas un vispārēja kognitīvo funkciju samazināšanās, kas atklāts pētījumos ar dzīvniekiem
Intoksikācija ar kobaltu un hromu rada depresiju un īslaicīgās atmiņas problēmas.  Lai gan mēs nevaram izmainīt ekoloģiju, mes varam uzturēt sava organisma dabīgos resursus, lai tie veiksmīgi cīnītos ar smagajiem metāliem, kuru ietekmei esam pakļauti. 

Lietojiet uzturā vairāk svaigus dārzeņus un augļus, ķiplokus, koriandru, dzeriet zaļo tēju.

Kuņga un zarnu problēmas

Pirms sākt lietot veselīgu partiku, vēlams veikt zarnu trakta tīrīšanu. Pēc tīrīšanas zarnu trakts labāk absorbēs barības vielas.

Turpmāk tekstā norādits pie kādiem apstākļiem cilvēkiem var rasties  atmiņas problēmas, visticamāk arī ir kuņģa – zarnu trakta problēmas un organisma piesārņojums ar kaitīgiem mikrobiem:

  • Ilgstoša medikamentu lietošana
  • Ikdienas uzturs satur daudz ķīmisko un mākslīgo piedevu
  • Ciešot no ilgstoša stresa
  • Saindēšanās ar smagajiem metāliem

Ja jūs iekļaujaties vienā no šajam grupām, jums varētu būt sekojošie simptomi:

  • Kairinātu zarnu sindroms
  • Hronisks aizcietējums
  • Čūlainais kolīts
  • Divertikuloze
  • Bieži gāzējas vēders
  • Krona slimība
  •  Zarnu trakta tīrīšana, organisma atbrīvošana no parazītiem tāpat ir vajadzīga, lai organisms labāk strādātu. Ir liela iespēja, ka pēc zarnu trakta tīrīšanas jūsu atmiņa uzlabosies.

Dabīgie smadzeņu darbības uzlabotāji

Tālāk norādīti paši efektīvākie produkti, lai uzlabotu smadzeņu darbību.

Izmēģiniet šos dabīgos līzekļus:

Zaļie kokteiļi un sulas – jums tie noteikti jāiekļauj savā ikdienas uzturā, lai uzlabotu smadzeņu veselību. Zaļās sulas attīra jūsu zarnas, asinis un uzlabo asinsriti, kura piegādā jūsu smadzenēm skābekli un barības vielas. Jo veselīgāks jūsu zarnu trakts, jo labāk strādās smadzenes. Ieteicams koriandrs un pētersīļi.

Dabīga kokosriekstu eļļa uzlabo atmiņu, samazinot oksidatīvo stresu un palielinot antioksidantu efektivitāti. Klīniskie pētījumi parādīja, ka pacienti, kuri slimo ar Alcheimera slimību ikdienas uzturā lietoja 2,7 ēdamkarotes koksriekstu eļļas, lai uzlabotu kognitīvās spējas.

Kurkuma uzlabo atmiņu un spēju mācīties.

Gingko biloba uzlabo asinsriti smadzenēs, satur antioksidantus un pretiekaisuma īpašības, ir efektīvs kognitīvo funkciju uzlabošanā, kā arī tiek piemērots demences ārstēšanā. 

Noslēgumā

Atmiņas problēmas nedrīskt uztver vieglprātīgi, neskatoties uz vecuma grupu: tas nekad neskaitās normāli. Kā arī atmiņas pasliktināšanās ne vienmēr norāda uz kaut ko neārstējamu.

Daudzos gadījumos atmiņas problēmas var novērst, ja zināt iemeslu. Medikamenti, nepilnvērtīga pārtika, fizisko aktivitāšu trūkums, pat vienkārši hronisks stress – tas viss var ietekmēt atmiņu.

Un labā ziņa ir tāda, ka visus šos iemeslus var novērst, ja vien pieiesiet šim jautājumam nopietni.

 

Pievienot komentāru